RSS Site Haritasi

KOPEK.GEN.TR

Desteklediklerimiz

HAYTAP

Kpek Takvim

«    Kasım 2015    »
PtSaÇrPrCuCtPz
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
 

Kpek Anket


Kangal
Alman Kurdu
Pitbull
Doberman
Rottweiler
Diğer

Gönder
Sonuçlar


EditörEditör: Köpek Dostu Tarih16 Nisan 2010 KAtegoriKategori: KÖPEK BAKIMI GörüntülenmeGörüntülenme: 3823
KÖPEKLERDE GÖZ VE DİŞ BAKIMI


Göz Bakımı

Köpeğinizin gözlerine bakın. Aşırı gözyaşı ve mukus olmamalı, temiz ve açık görünmelidirler. Elinizde bol miktarda pamuk parçaları bulundurmak ve herhangi bir akıntı olduğunda nemli pamuk yardımıyla göz çevresini temizlemek doğru bir davranıştır. Kızarmış, iltihaplı ya da bulanık gözler, gözde aşırı sulanma; olası bir enfeksiyonun veya göz hasarının belirtisi olabilir. Gözler çok nazik ve dikkat isteyen organlar olduğu için, herhangi bir şüpheli durumda hemen veteriner yardımı almak gerekecektir.

Gözlerde dikkat edilmesi gerekenler :

Göz akıntıları ve çapaklar ıslak bir pamuk ile kolayca temizlenir.

İki göz için ayrı pamuk kullanınız.

İçeri doğru değil,içten dışarı doğru çalışın.

Gözlerde çapak kalmasına izin vermeyin.Düzenli olarak temizleyin.Doberman ırkında gözlere azami dikkat göstermeniz gerekir.

Gözlerde kızarıklık,aşırı akıntı veya katarakt oluşumu gibi belirtiler var ise veterinerinize başvurun.

Daha fazla bilgi için yazının devamını okuyunuz.

EditörEditör: Köpek Dostu Tarih16 Nisan 2010 KAtegoriKategori: KÖPEK BAKIMI GörüntülenmeGörüntülenme: 4011
KÖPEKLERDE KULAK BAKIMI


Köpeklerde Kulak Bakımı

Kulaklar, kir ve kalıntıların toplandığı bir bölge olduğu için, köpeğinizin kulaklarını her hafta bir kere kontrol etmeniz önemlidir. Kulak enfeksiyonunun işaretlerinden biri de, iltihaplı ve keskin bir kokusu olan kulaklardır. Kedi veya köpeğiniz aynı zamanda hızlı hızlı başını sallıyor veya sık sık kulaklarını kaşıyor olabilir. Büyük ve uzun kulaklı köpekler kulak problemlerine daha müsaittirler. Eğer kedi veya köpeğinizin kulaklarını temizleme yönteminizle ilgili ya da bir kulak probleminin işaretlerinin neler olabileceği ile ilgili sorularınız varsa, lütfen veterinerinize danışın. Köpeğinizin kulağının temizlenmesi gerekiyorsa, hidrojen peroksit ile, ya da veterineriniz tarafından tavsiye edilmiş başka bir maddeyle nemlendirilmiş bir pamuk parçası kullanın. Nazik olmaya dikkat edin. Hiçbir zaman kulağın çok derinlerine doğru gitmeyin ve de peroksidi direk olarak kulağa uygulamayın. Eğer daha derinlerde yerleşmiş kulak kirleri, kızarıklıklar ya da siyah noktalara rastlarsanız, bunlar parazitlerin belirtisi olabileceğinden, veterinerinize danışın.

Daha fazla bilgi için yazının devamını okuyunuz.

Kpek Dostlar

Sponsorlar

SITE BILGILERI

{siteinfo}

Dost Siteler

evcil hayvanlar
hamster
kedi
var sc_project=10016170; var sc_invisible=1; var sc_security="4baef3e0"; var scJsHost = (("https:" == document.location.protocol) ? "https://secure." : "http://www."); document.write(""); "; } ?>